O nás

Oslovujeme se pani. A taky si vykáme. Děláme nový cirkus, mimochodem věděli jste, že starý cirkus vzniknul až v 18. století? No to je hrozně zajímavý. A my teda děláme ten nový cirkus, takový akrobatický divadlo nebo taky divadlo s akrobacií. Řekly jsme si, že na zemi jsme pořád, tak děláme tu vzdušnou akrobacii. Na šálách (ty hadry, co visí ze stropu, jak se do nich akrobati zamotávaj a pak padaj), hrazdě (tyčka na provazech) a double cloudu (dvě houpačky z lana), hodně taky visí pani na pani, a když jsme někdy na zemi, tak na ní stojí.


TE Katka Klusáková

akrobatka, boss of technika závěsu, stavby a převozu

Zdrhla jsem ze zemědělky a teď je ze mě normálně úča. A cirkus rozhodně lepčí než škola, páč se „pracuje“ většinou do noci a bránko se nemusí vstávat. Dividlo jsem nikdy nehrála, zato si ale ráda hraju, a to furt a všude a skoro všecko! Miluju hudbu a kajaky a sluníčko a pivo a animovaný filmy a komiksy a hory a knížky a běžky a ovce a ovesný vločky a vítr a veškerou zeleninu a ovoce a maminku a lidi, kerý přemejšlej a jsou hodný. Motto asi nemám, páč si skoro nic nepamatuju, ale na to mám Pavlu! Takže ptááák…;-)

Kurzy, workshopy a lektoři: Eliška Brtnická (CZ), Janka Klimová (CZ), Stéphanie N´Duhirahe (CH), Seiline Vallée (FR) a Salvi Salvatore (CZ), Jana Korb (D; šály, hrazda, vertikální lano); Lucie N’Duhirahe a Franceska Hyde (CH a GB; prověšené lano); Ilona Jäntti (FI; kruh); Janine Morell (D; párová vzdušná akrobacie); Mimbre (GB; hand to hand, párová akrobacie); Natalie Reckert (D; balanc na rukou); Adrienn Banhegyi (HU; švihadlo); Jana Korb (D; bezpečnost ve vzdušné akrobacii), Tomáš Tomsa Legierski (CZ; workshop pantomimy, tělesného mimu a gesta)
Absolvovala master class visuté akrobacie s Les Philébulistes v CIRCa Auch a London Spring Circus Convention v HAT London, je držitelkou certifikátu Physical Contact in Circus Education (Family circus – Rika Taeymans) v Cirkus in Beweging Leuven. Účastnila se mnoha projektů Social Educircation, je lektorkou Cirkusu Naslepo a Women´s circus Prague, spolupracuje s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice a Zdravotními klauny, byla zapojena do projektu Kreativní partnerství, táborů Kapky naděje, volnočasových aktivit Klokánku Láskova, Jedličkova ústavu… Pedagogicky se zaměřuje na visutou akrobacii dospělých, cirkusové dovednosti dětí a hlavně teens.


TY Pavla Rožníčková

akrobatka, šéfová, produkce

Jsem češtinářský zběh. Zběhla jsem od bohemistiky k cirkusu, protože tam se visí hlavou dolu, a to je prý dobré na mozek a krevní oběh. A taky se tam hraje divadlo, já totiž odmala hraju divadlo a dělám to moc ráda. A pak taky moc ráda rozdávám úkoly a řídím všechny kolem sebe, zatím mi to docela prochází. Pak mám taky slabost pro obrovské náušnice, arogantní předloktí, obložené chlebíčky, červené víno, čokoládu, olivy s ančovičkami, smrdící sýry a jakékoliv jiné jídlo, kromě prorostlého masa, protože jsou v něm žoužele. Jo a moje motto je: Chyť zajíce, ať ho máš! (kdo pozná, odkud je citace, má vstupenku zdarma)


Kurzy, workshopy a lektoři: Eliška Brtnická (CZ), Janka Klimová (CZ), Stéphanie N´Duhirahe (CH), Seiline Vallée (FR) a Salvi Salvatore (CZ), Jana Korb (D; šály, hrazda, vertikální lano); Lucie N’Duhirahe a Franceska Hyde (CH a GB; prověšené lano); Ilona Jäntti (FI; kruh); Janine Morell (D; párová vzdušná akrobacie); Mimbre (GB; hand to hand, párová akrobacie); Adrienn Banhegyi (HU; švihadlo); Jana Korb (D; bezpečnost ve vzdušné akrobacii), Tomáš Tomsa Legierski (CZ; workshop pantomimy, tělesného mimu a gesta)
Absolvovala master class visuté akrobacie s Les Philébulistes v CIRCa Auch a London Spring Circus Convention v HAT London, je držitelkou certifikátu Physical Contact in Circus Education (Family circus – Rika Taeymans) v Cirkus in Beweging Leuven. Účastnila se mnoha projektů Social Educircation, je lektorkou Women´s circus Prague, byla zapojena do volnočasových aktivit táborů Kapky naděje, Klokánku Láskova, Jedličkova ústavu… Pedagogicky se zaměřuje na visutou akrobacii dospělých, cirkusové dovednosti dětí, hlavně těch nejmenších (cirkusové jesle – 3–5 let) a family circus.


Jana Ada Kubíčková

produkce

Jana Ada KubíčkováJsem hyperaktivní tryskomyš. Dělám všechno možný, ale většinou nic pořádně. Ale snažím se! Ráda fotím, kreslím komixové postavičky, vařím a peču, chodím do školy, řídím (cokoliv, ale hlavně auto) a tak vůbec. Často a ráda cestuji, hodně piju červené, a fakt nerada spim, takže je pro mě cirkus ideální „pracovní“ prostředí! Všechno si píšu do telefonu, protože si nikdy nic nepamatuju, a omlouvám to citátem od Wericha: „Blbý maj čas si pamatovat, chytrý musej vymejšlet.“

Táňa Niklová Kynclová

design, scéna

Jsem mamabear. Na světě mě baví vůně a odéry, tmavý brejle, pozorování všeho a všech a taky crazy dance. Nemám ráda knedlíky, neodolám pizze a portskému. Jsem neustále chtivá hromadit krásný věci, čím nesmyslnější, tím lepší. Když zrovna nevychovávám a negrafikuju, ráda kuchtím, chodím na hotyogu, tvořím čepice a šiju na starym stroji, kterej voní plastelínou. Mám i ruční šlehač, co tak voní, tou šedou plastelínou ze školky, co v ní byly vpatlaný vlasy. Hudebně jsem moravák, ale jinak nihilista. Černá barva je nejvíc barevná ze všech a motto mám od Zappy: A mind is like a parachute, it doesn´t work unless it´s open.


Marie Bayerová

třetí oko

jana Aha, tak už všichni něco napsali, tak musím taky. Mno, zběh nejsem, naopak se ráda vyskytuju na AMU a sbírám si různé tituly. Ale praxe je praxe, a to ti nikdo holt nenahradí. Takže tak. Hlavně, že mám ráda kakao, kávu, rybí prsty a párky. A žužáky. Ty jsou k dostání na každé benzínce, tak se můžu uklidnit i za hranicemi. Hm hm hm, někdo kávu?


Katka Loukotová

kostýmy, masky, scéna

Mám něco o sobě napsat, ale vůbec nevím co. Bude to asi tím, že na psaní nemám talent, ale miluju umění. Jsem vystudovaná a deseti lety praxe proškolená zlatnice a v současné době předávám své vědomosti o tomto oboru svým milým studentům na zlatnickém a ryteckém učilišti v Praze. Mám ráda prakticky všechny sporty, hudbu, jídlo, pití, opačné pohlaví, šílence a miluju umění. Jak jsem se dostala k tetám? Baví mě pomáhat lidem s věcma, které ostatní lidi rozveselí, a taky miluju umění. Proč si tety vybraly pro spolupráci zrovna mě, to nevím, ale tuším, že to bude mít něco společného s Ty a její vášní k obřím náušnicím…


Veronika Antonína Rolníková

zastupující akrobatka, kostýmy, technik, zvukař aneb neteř pro všechno

Jsem neteř pro všechno. Spíš než zastupující akrobat jsem v tuto chvíli „zaštupující patronát“. Dělám všechno možný, ale nic pořádně. Dost kouřim, strašlivě žeru a piju pivo (zvětralý) a do toho všeho se pokouším tužit tělo cvičbou, nejčastěji v různých tělo-cvičnách. Jsem cvična. Cvičná cvična! A šička! A taky budu technik prej! Jo a vim odpověď na Pavly motto!!! Jsem šikovná a vůbec v kolektivu velmi oblíbená. A proto mě asi TeTy angažujou. A taky proto, že jsou to prostě TeTy. Ty (a Te samozřejmě taky) si člověk nevybere, stejně jako neteř ne, stejně jako rodiče a sourozence a babičky a děti a tak…


Kačka Zvelebilová

dobrá tetí duše

Holky, omlouvám se, že jsem tak mimo, ale mně se dějou asi tři náměty na film denně a je to dost vyčerpávající a občas až trošku nebezpečný:-)
Slibuju a těším se, až se vrátím do pražské reality, že se budu zodpovědně produktivně angažovat. Pusu!!!:-)


A ještě bysme chtěly poděkovat:

Klub Mlejn


centrum Cirqueon


Elišce Brtnické, Jance Klimové, Stéphanie N´Duhirahe, Lucii N’Duhirahe a Francesce Hyde za to, že nám ukázaly, jak na to, Vojtovi Brtnickému, Lukáši Hamáčkovi za nejčastější focení, Tamíně Vančurové za českobudějovické focení, Pepovi Prexlovi za web …a všem, co nám pomáhají, že nám pomáhají